Evinizde her şeye bir yer olduğunu gösteren 15 harika ipucu

Evdeki dağınıklık genellikle tembellikten değil, eşyalarınızı koyacak bir yer bulamamanızdan kaynaklanır. Bu yazımızda aslında evinizde herşeye bir yer olduğunu göstermek istedik. O zaman başlayalım.

Eşyalarınızı dolaba koyarken sıkı şekilde katlarsanız daha fazla eşya sığdırabilirsinizesyalari-siki-katlama-sanati

Evinizi daha düzenli hale getirmek istiyorsanız eski eşyalardan kurtulun. Var olan eşyalarınızı da sıkı şekilde katlayarak çekmece ve dolaplarınıza daha fazla eşya sığdırabilirsiniz.

Çekmece ve raflarınızda ayırıcılar kullanmak eşyalarınızı daha düzenli tutacak

raflarda-bolmeleyici-kullanin

Çekmece ve raflarınızda bölmeleyiciler kullanmak eşyalarınızı düzenlerken size boyutlarına göre dizmede ve daha düzenli yerleştirmede yardımcı olacak. Bu sayede eşyalarınız daha az dağılacak.

Az kullandığınız eşyalar için her zaman gizli bir yer bulunur

herzaman-farkli-esya-gizleme-secenekleri

Evinizde içerden bir merdiven olmayabilir elbette. Ancak eşyaları gizleyecek alanları kendi yaratıcılığınızla oluşturabilirsiniz. Yatak altı kutuları, lavabo altına gizleme gibi seçenekler size evinizde daha fazla alan kazandıracak.

Ofis düzenleyicileri pekala evi de düzenleyebilir

bazen-ofis-duzenleyicileri-evdede-cok-pratik

Her ne kadar ofiste kullanılmak için tasarlanmış olsalar da evinizde mutfak dolap ve çekmecelerini düzenlemek için ofis düzenleyicilerini kullanabilirsiniz. Nerde ne kullanacağınız tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Renkli sepet ve kutularla eşyalarınızı gizleyin

hergunu-kullanmadiginiz-seyleri-sey-yapin

Açıkta duran her eşya dağınıklığa biraz daha katkıda bulunur. Eşyalarınızı cinslerine göre kutulara ve sepetlere ayırın. Böylelikle ortalıkta gezen gerekli gereksiz herşeye bir yer kazandırabilirsiniz.

Ayakkabıları kutularda saklamak zorunda değilsiniz

ayakkabilari-kutularda-saklamak-zorunda-degilsiniz

Ayakkabılarınızın kutuları çok çok fazla yer kaplayabilir. Kutular yerine kendi yapacağınız  pratik bir ayakkabı askısıyla kutuların kapladığı gereksiz hacimleri geri kazanabilirsiniz.

Hergün kullandığınız eşyaları gizlemeyin

surekli-kullandiklarinizi-gizlemeyin

Sürekli kullanacağınız eşyaları kutulara çekmecelere gizlemek size düzenden çok dağınıklık getirecek. Bunun yerine, gündelik kullandığınız eşyalar açıkta kalsın. Onları küçük saksı veya sepetlere koyarak kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Her küçük eşya için bir yer ayarlanabilir

herseye-bir-cozum-mutlaka-vardir

Kravat ve kemerlerinizi su şekilde bir düzenleyici kullanarak düzenlemek size hem seçerken zaman kazandıracak hem de daha düzenli olmanızı sağlayacak. Bu tarz bir düzenleyiciyi evde kendiniz bile yapabilirsiniz.

Metal sepetler mutfakta ve banyoda vazgeçilmez

tel-sepetler-duzenleme-konusunda-cok-ise-yarar

Metal sepetler (paslanmaz olması tercihimiz) mutfakta temizlik sıvılarının toparlanmasında ve banyoda duş gereçlerinin bir arada tutulmasında büyük fayda sağlayacak. Eviniz için bu tarz bir yatırımı mutlaka yapın. Çok faydasını göreceksiniz.

Eviniz küçük olabilir, ama her zaman kendinize yer açabilirsiniz

mobilya-ve-dosemelerde-alternatif-cepler-olusturun

Evinizde aslında sandığınızdan fazla alan var. Yalnızca ne tip düzenleme araçları kullanabileceğinizi değerlendirmeniz gerekli. Bu bir cepli duş perdesi de olabilir, sürgülü gizli bir baharatlık da. Hepsi size kalmış.

Gerekli ama görüntüyü bozan eşyaları pratik bölmeler arkasında gizleyin

gizli-bolmeler-bicok-seyi-toparlar

Evinizde çıkıntı gibi duran kiriş ve kolonları kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Bu sayede eşyalarınız hem ulaşılabilir kalacak, hem de göz önünde kirlilik yaratmayacak.

Köşeleri de kullanmayı unutmayın

koseleri-de-kullanmayi-ihmal-etmeyin

Eşyalarınızı düzenlerken köşeleri de kullanmayı unutmayın. Köşeye yaslı bir raf sistemi hem ayak altında durmayacak, hem de eşyalarınızı büyük oranda düzenlemenize yardımcı olacaktır.

Market poşetlerinizi içiçe saklamak zorunda değilsiniz

posetleri-duzenli-tutmanin-farkli-yollari

Market poşetlerinizi saklamanın daha pratik yolları da var. Bunları mutlaka değerlendirin. Şimdiye kadar neden aklıma gelmedi diyeceksiniz.

Yastık kılıfları nevresimlerinizi düzenli tutmaya yarayabilir!

yastik-kiliflari-da-duzenlemede-kullanilabilir

Misafir geldiğinde fellik fellik bu takımın yastığı nerde, yok çarşaf bulamadım sorunlarına harika bir çözüm. Tüm takımı bir yastık kılıfı içerisine yerleştirirseniz nevresim dolabınızdaki karmaşaya bir son verebilirsiniz.

Mutfağınızda kuru gıda kutuları olmazsa olmaz

bu-saklama-kutulari-ile-mutfaklar-daha-duzenli

Kuru gıdaları poşetlerde orda burda gezdirmeyin. Marketten geldiğiniz gibi kavanoz veya kutulara koyun. Hem eviniz daha düzenli olacak hem de aradığınız gıdaları çok daha hızlı bulabileceksiniz.

Sizin de bu tip ev düzenleme ipuçlarınız varsa, bize mutlaka yorum bırakın 😉